English

Spor Zemin Çözümleri

PVC, kapalı mekan spor döşeme ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel bir malzemedir. Fabrikada üretiliyor olması, özelliklerinin sürekli olarak kontrol edilmesini sağlar. Böylece çok iyi bir homojenliğe ulaşılır. Omnisports’un FieldTurf Tarkett tarafından geliştirilen özel imalat süreci bu tip ürünlerde gerekli olan mekanik özellikleri elde etmemizi sağlar (boyutsal stabilite, sağlamlık). Malzemenin yıpranmaya karşı çok fazla dayanıklı olması seçimde belirleyici bir faktördür. Tipik kullanımda Omnisports mevcut çıplak beton döşeme üstüne uygulamak için tasarlanmıştır. Bu yapılandırmada ana uygulanabilir standartların gerekliliklerini karşılar. Lumaflex Supports ile birlikte PVC kullanılırsa, yoğun antrenman ya da profesyonel yarışmalar için gerekli olan iç mekan spor döşemelerinin en iyi performans seviyelerine ulaşmasını sağlayacaktır.

Akrilik spor zemin kaplama malzemesiyle açık ve kapalı spor sahalarında, sert ve esnek zeminler oluşturulabilir. ITF onaylı ürünümüz; ekonomik yapısı ve değişik renk seçenekleri ile spora ve sporcuya profesyonel dünya standartlarında tenis kortları sunmaktayız. Akrilik spor zemin kaplama malzemesinin uygulanacağı zemin tercihen asfalt olmalıdır. Dinlenme süresi bitmiş asfaltın üzerine, özellikle tenis sporu için geliştirilmiş, bakım gerektirmeyen, uzun seneler arızasız hizmet veren, içindeki “CUSHION” süspansiyon içeren kısımları sayesinde oyuncu sağlığına zarar vermeyen, bel ve ayak sakatlanmalarını ortadan kaldıran ve fevkalade uniform bir top sıçraması temin eden kaplamadır. Bu tarz bir kaplama için; bütçe ve amaca göre değişken çeşitlerden biri seçilir.

Poliüretan kaplama her türlü beton ve çelik yüzeylerde uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu kaplamadır. Kimyasal ve mekanik dayanımın kritik olmadığı alanlarda ekonomik çözüm sağlar. Spor salonlarında ve endüstriyel zeminlerde kullanılan ve bir tek parça, derzsiz ve birleşimsiz uygulanabilen kaplama çeşididir. İsteğe göre mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Tozlu ortamlar için tozun birikmeyeceği ve kolay temizlenebileceği bir kaplamadır. Dışta ve içte uygulanan bu kaplama türü güneş ışınlarına karşı ve çatlama veya kuruyarak aşınma gibi deformasyonlara dayanıklıdır.

Yerinde döküm veya rulo sistem olarak iki ana başlık altında toplayabileceğimiz EPDM yüzeyli sentetik zeminler, çok amaçlı sahalarda, uzun ömürlü oluşu, esnek oluşu, kısmi tamirat imkanının oluşu gibi özellikleri ile çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Su geçirimli-geçirimsiz seçenekler mevcuttur. EPDM yüzeyli sentetik zeminler asfalt ve beton altyapılılar üzerine rahatlıkla uygulanabilir. Doğru uygulandığında uzun yıllar kullanılabilir. Atletizm pistlerinde, yürüyüş yollarında, çok amaçlı spor alanlarında, çocuk parklarında yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Doğal çimden sonra futbol için en uygun sunni tip zemin kaplama sistemleridir. Bu sistemlerde bakım gerektiren doğal çimlerin sınırlı kullanma süreleri ortadan kaldırılmış yoğun kullanım imkanları yaratılmıştır. Golf sahalarında, güneşlenme teraslarında, dekoratif olarak çocuk bahçe zeminlerinde ve çevre düzenlemelerinde ideal seçimlerdir.